Barszcz czerwony jak u babci

Dzisiaj coraz często wracamy do rozwiązań, które wymyślili nasi dziadkowie. O co konkretniej tu chodzi? Otóż zauważamy coraz częściej, że choć pod różnymi względami obecne czasy są lepsze, to niestety dawniej żywność była zdecydowanie lepsza…

Jedzenie dawniej i dziś

Czy to jednak ma w zasadzie jakieś znaczenie? Oczywiście, że tak! W końcu to , co jemy bezpośrednio wpływa na nasze zdrowie. Z kolei zaś o zdrowie staramy się dzisiaj naprawdę dbać – chodzimy na fitnessy, stosujemy przeróżne diety. Te wszystkie metody jednak nie przyniosą żadnego efektu, jeśli będziemy spożywać wyłącznie przetworzoną żywność.

A zatem trzeba na pewno wrócić do dawnych metod. Jedną z takich zapomnianych rzeczy są przetwory, a konkretniej koncentrat barszczu czerwonego. Choć to wydaje się absurdalne, jednak warto zainwestować w prawdziwy i naturalny koncentrat barszczu czerwonego. Dlaczego?

Buraczków moc

Otóż buraczki są niezwykłymi warzywami. Zawierają dużo witamin oraz makro i mikroelementów, dzięki którym zawdzięczają swoje prozdrowotne właściwości takie jak wzmocnienie układu krwionośnego, właściwości przeciwnowotworowe, działające przeciw wolnym rodnikom. Faktem jest także to, że buraki powodują usprawnienie walki z wirusami przez organizm.

Jak zatem widać – mają one naprawdę dużo zalet. Niestety jednak koncentrat barszczu czerwonego kupiony w zwykłym sklepie najczęściej nie ma za dużo wspólnego z prawdziwym burakiem. Dlatego też warto wybrać się do sklepu ze zdrową żywnością labo lepszego supermarketu. Tam bowiem znajdziemy koncentraty barszczu czerwonego wykonane jeszcze na przepisach naszych babć.

Domowy koncentrat barszczu czerwonego

Lecz właśnie – skoro nasze babcie mogły same przyrządzić koncentrat barszczu czerwonego, to dlaczego nie mielibyśmy tego i my zrobić? Taki koncentrat to będzie prawdziwa bomba witamin na zimę. Warto jeszcze dodać, że sposób wykonania koncentratu barszczu czerwonego domowym sposobem, naprawdę nie jest zbyt trudny.

wystarczy bowiem wziąć buraki, obrać je, umyć i pokroić w cienkie plastry, które następnie należy gotować w osolonej wodzie przez 15 minut. Po tym czasie trzeba przygotować słoiczek, wsypać tam ziele angielskie, trochę pieprzu i listków laurowych a następnie wlać tam zagotowane wcześniej plastry buraków wraz z ich sokiem. całość należy poddać pasteryzacji i w zasadzie gotowe!

Koncentrat barszczu czerwonego kupisz na sklep.vitapol.net

Dudek@e-oko.com

https://bannedcd.org/haccp-co-nalezy-wiedziec-o-procesie-certyfikacji/ http://yourpbc.org/poczatki-jazdy-konnej-zakup-kasku/ https://lamari.pl/stol-z-drewna-tekowego-pewne-rozwiazania-do-ogrodu-i-na-balkon/