Artystyczne krzesła

Nowoczesny design opiera się w dużej mierze na koncepcjach artystycznych, na znajomości historii sztuki, ze szczególnym naciskiem na dzieła powstałe w XX wieku. Abstrakcjonizm, op-art, pop-art, konceptualizm – te wszystkie inspiracje widać w nowocześnie zaprojektowanych meblach. Także w krzesłach, które w pełni wyrażają artystyczne podejście do elementów codzienności.

Niepowtarzalne krzesła

Na krzesloteka.pl odkryjemy niepowtarzalne krzesła, które stworzą niezwykłe miejsce od podstaw. Eleganckie krzesła do salonu czy nowoczesne krzesła barowe lub stylowe krzesła do romantycznej kawiarni – w Krzesłotece bez problemu znajdziemy oryginalny przedmiot, który dookreśli charakter miejsca. Wprowadzi do niego walor nowoczesności czy też klasyki z nutką awangardy. Prezentuje się tutaj krzesła, przekazują jakąś opowieść.

Pałacowe inspiracje

Dawne światy pojawiają się w nowoczesnych wnętrzach na zasadzie narracji poprzez przedmioty. Przykładem takiego odwołania jest na przykład kolekcja Gloria. Szczególnie krzesło w wersji białej – prezentuje się jak mebel, który przechowuje w sobie wspomnienie eleganckiego pałacu.

Jednocześnie Gloria wygląda nad wyraz nowocześnie. Szczególnie w wersji przezroczystej z połyskiem. Zastosowano tutaj nowatorskie rozwiązanie, polegające na pomysłowym wykorzystaniu poliwęglanu. Transparentny mebel to połączenie tradycji z nowoczesnością.

Cielesne inspiracje

Najbardziej znani projektanci krzeseł i foteli podkreślali, że przedmioty te mają w najdoskonalszy sposób naśladować pozycję ciała siedzącego człowieka. Redukowano więc wszelkie dodatki i ozdoby, żeby osiągnąć poniekąd czystą formę – doskonały kształt. Takie inspiracje widoczne są w krześle Body Chair, które przypomina też kamienne i gładkie rzeźby.

Dudek@e-oko.com

https://baoqieateri.com/hustawka-jajo-prosty-sposob-na-nietuzinkowa-przestrzen/ pozycjonowanie stron poradnik kovové pergoly