Architektura nowoczesna

Nowoczesne projekty architektoniczne muszą być perfekcyjne, czyli uwzględniające styl bycia współczesnego. Śmiałe, ale nie dziwaczne. Liczące się przede wszystkim z potrzebami użytkowników, z komfortem bycia. Nowoczesna architektura, wbrew ogólnym tendencjom w sztuce czy estetyce, nie może dążyć za wszelką cenę do oryginalności.

Nowoczesne projekty

W tworzeniu nowoczesnych projektów z całą pewnością pomogą nowoczesne programy, jak Archicad, Sketchup, Autocad. W tym miejscu można się ich szybko nauczyć: cgwisdom.pl.

Warto wzbogacać swój warsztat architektoniczny z pomocą profesjonalistów, którzy proponują świetnie przygotowane kursy online. Na przykład AutoCAD kurs online od CG Wisdom to propozycja dla architektów, inżynierów oraz specjalistów w dziedzinie budownictwa. Na kursie nauczymy się m.in.:

  • podstaw rysowania,
  • skrótów klawiszowych,
  • tworzenia brył 3D,
  • edycji brył,
  • rysowania przekrojów,
  • poznamy pojęcia bloków, tabel, atrybutów.

Stałość i dynamika architektury

Architektura wydaje się rodzajem działalności twórczej prowadzącej do stabilności. Oto powstają obiekty, które przez lata czy też wieki mają trwać w danym miejscu. Niemożliwe do przeniesienia. Jednocześnie tej stabilności towarzyszy dynamika życia ludzkiego, które przecież wypełnia każdy budynek. Projekt architektoniczny musi więc uwzględniać zarówno stabilność samej konstrukcji i dynamikę bycia, która w dzisiejszych czasach wciąż wzrasta.

Nowoczesne wizualizacje oparte na takich programach ja Sketchup 2015, V-ray 2.0, Photoshop CS6 uwzględniają nawet zmienność otoczenia. To, jak dany budynek zmienia się w zależności od warunków atmosferycznych, światła czy stopnia zachmurzenia. Przyswojenie postprodukcji w Photoshopie sprawi, że projekty zaprezentują się wspaniale.

Dudek@e-oko.com