2. Grillowanie w ogrodzie

Grillowanie to jedno z ulubionych zajęć Polaków – wraz z pierwszymi, ciepłymi dniami maja chętnie udajemy się z miasto na działki czy też korzystamy z możliwości, jakie daje posiadanie własnego ogrodu. Grill czy ognisko to świetna okazja do zaproszenia gości, spędzenia wspólnie czasu. Do grillowania nie trzeba wiele – niewielkie, przenośne grille kupimy w większości sklepów, jednak zazwyczaj mamy nieco większe aspiracje i poza klasycznymi grillami szukamy alternatywy w postaci palenisk czy rożen.

Grillowanie cenione jest zarówno przez osoby jedzące mięso, jak i wegetarian – grillowanie umożliwia przygotowanie zarówno mięsa, jak i różnorodnych warzyw. Przygotowując stół dla gości nie zapomnijmy też o warzywnych dodatkach, pieczywie, sosach, sztućcach i serwetkach. Istotne okażą się także napoje i szklanki. Co jednak, kiedy zaplanowany grill psuje deszczowa pogoda? Jest i na to rozwiązanie!

Alternatywa dla grilla na niepogodę

Alternatywą dla klasycznego grilla na świeżym powietrzu są drewniane domki ogrodowe, zaprojektowane w taki sposób, aby móc grillować również w czasie deszczu. W ich przestronnym wnętrzu znajduje się okrągły stół i ławeczki, zdolne pomieści kilka osób. Nad stołem centralnie umieszczone jest palenisko, a nad nim, w dachu, otwór, przez który swobodnie może przepływać dym. Domki tego typu można zakupić u topowych producentów – są one wykonywane z wysokiej jakości drewna sosnowego, odpowiednio zabezpieczonego przed niszczeniem. Dodatkowo warto wiedzieć, że projekty takich domków pochodzą wprost z Finlandii, gdzie wspólne spędzanie czasu blisko natury stało się znakiem rozpoznawczym Skandynawów. Domki posiadają również okienka, dzięki czemu naturalne światło wpada do wnętrza. Taki domek z pewnością stanie się atrakcją dla naszych gości, a grillem będziemy mogli się cieszyć bez względu na pogodę!

Dudek@e-oko.com