a
HomeBiznesBiuro rachunkowe – Korzyści skorzystania z usług biura

Biuro rachunkowe – Korzyści skorzystania z usług biura

Biuro rachunkowe – Korzyści skorzystania z usług biura

Wielu przedsiębiorców z dolnego śląska często zastanawia się czy warto skorzystać z usług biura rachunkowego. Wybór ten często nie jest jednoznaczny, ponieważ wiąże się z przekazaniem ksiąg rachunkowych w „obce” ręce. Nie mniej jednak decyzja taka może być bardzo korzystna.

Koszt usług biura rachunkowego

W zależności od zakresu świadczonych usług biuro rachunkowe może rozliczać się z klientami w różny sposób. Pomimo tego bez względu na zakres usług wybór takiej formy prowadzenia księgowości jest zazwyczaj tańszy niż zatrudnienie własnego pracownika.

Wynika to z faktu, że prowadzenie rozliczeń księgowych wymaga specjalistycznej wiedzy, a więc koszty związane z wynagrodzeniem pracownika mogą być dość duże. Trzeba również zauważyć, że zakres zadań związanych z rachunkowością w przedsiębiorstwie czasami jest bardzo mały. Dotyczy to zwłaszcza małych firm.

Bezpieczeństwo dla firmy

Jedną z korzyści współpracy na linii firma – biuro rachunkowe jest bezpieczeństwo powierzonych zadań. Przedsiębiorca podpisując umowę o świadczenie usług ma gwarancję, że biuro rachunkowe dopełni wszelkich starań w celu poprawnego wypełniania powierzonych zadań.

W przypadku, kiedy pracownik biura popełni błąd, który może wywołać nieoczekiwane skutki, przedsiębiorca może wystąpić z roszczeniem o nienależyte wykonanie usług. Biura rachunkowe często są ubezpieczone od takich wypadków, dlatego roszczenie zazwyczaj jest spełnione.

Doradztwo i profesjonalizm

Kolejną zaletą współpracy z biurem rachunkowym jest możliwość uzyskania fachowych porad dotyczących na przykład wyboru najkorzystniejszej formy opodatkowania czy wskazówek dotyczących przekształcenia działalności w spółkę.

Poza tym należy pamiętać, że pracownicy biura rachunkowe to specjaliści z różnych dziedzin poczynając od podatków, poprzez przepisy ustawy o rachunkowości, a na doskonałej znajomości zagadnień kadrowo-płacowych kończąc. W jednym miejscu przedsiębiorca otrzymuje więc wsparcie, które wymagałoby zatrudnienia co najmniej kilku specjalistów.

Materiały do tekstu udostępniło Biuro rachunkowe Taxmentor Katowice

Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.